OCR Madness

15 - 16 października 2022

OCRowe szaleństwo już za nami!

Emocje po wielkim zakończeniu sezonu biegowego już opadły, nadszedł czas na roztrenowanie oraz szykowanie formy na 2023 rok!

W sobotni poranek spotkaliśmy się na terenie OCR Park aby wspólnie zakończyć sezon biegowy 2022. Harmonogram dnia w porównaniu do wcześniejszych edycji został zmodyfikowany i urozmaicony, dzięki czemu jednego dnia spotkać można było na trasie śmiałków sprawdzających swoje możliwości w pięciu kategoriach o różnym stopniu zaawansowania. 

Dzień zmagań otworzyła kategoria Open, której zawodnicy znaleźli się na trasie już o godzinie 8:00. Kilkaset osób podzielonych na mniejsze fale startowe przetarło szlak ostatniej w tym roku edycji Biegun OCR. Na początek w ruch poszły wory z obciążeniem, następnie skłony i wyskoki na ściankach GDGD i pędem na kolejne 24 przeszkody, które rozlokowane zostały na około pięciokilometrowej trasie. Klasycznie już, każdy uczestnik mógł sam zdecydować czy pokona jedno dwa czy trzy okrążenia co w sumie dawało od ok. 5 do ok. 15 km oraz od 26 do 78 (!) przeszkód! Na szczęście we wczesnych godzinach porannych pogoda postanowiła być dla nas łaskawa.

Następni na linii startu pojawili się zawodnicy kategorii B4 – Before, stworzonej specjalnie dla początkujących OCRowców. 
Ogrom kolorów i uśmiechów, a przede wszystkim zabawy przyniosła kolejna kategoria – Bieg Rodzinny. Tu rodzice wraz z dziećmi stawiali głównie na dobrze spędzony czas na świeżym powietrzu, a podium zajmowali ci najpiękniej przebrani!

Po przekroczeniu linii mety przez ostatnią rodzinkę, w strefie startowej pojawili się najbardziej wytrwali i najszybsi czyli zawodnicy kategorii Elite PRO. Rygorystyczne zasady FISO sprawiły, że emocje sięgały zenitu już od początku wyścigu, a możliwość rywalizacji na najwyższym poziomi przyciągnęła biegaczy również zza granicy.

Kategoria Elite stworzona z myślą o zawodnikach chcących poszerzać swoje doświadczenie w rywalizacji na wysokim poziomie, wieńczyła dzień zmagań. Pięciokilometrowa trasa naszpikowana przeszkodami zweryfikowała szybkość, sprawność oraz technikę pokonywania przeszkód.

Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki Ligii Biegun OCR Elite. Zawodnicy, którzy wystartowali w trzech edycjach w roku 2022 i ukończyli biegi na pozycjach 1-10 w kategorii Elite, mieli szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych! 

Podczas drugiego dnia wydarzenia, baza BIEGUNa stała się areną zmagań najmłodszych. Dzieci w kategoriach wiekowych od 6 do 11 lat, a następnie juniorzy w wieku 12 – 17 lat rywalizowali na specjalnie przygotowanych trasach oraz przeszkodach dostosowanych do wieku uczestników. Było to nie lada wyzwanie ponieważ nastąpiło nagłe załamanie aury pogodowej. Błoto, ulewa czy wiatr – dla tych małych twardzieli to żadne przeszkody, choć wielu z nich stawia swoje pierwsze kroki w OCR od niedawna. 

W ten weekend na pudle znalazło się wielu zawodników z różnych zakątków Polski i Europy. Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i wszystkim, którzy zdobyli swój ostatni w tym roku Biegun!

Dziękujemy ekipie sędziów, obsłudze biura, medykom i innym osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia.

Dziękujemy sponsorom:

  • Thorn Fit
  • Polferries
  • Baukrane
  • Wako Rolety i Żaluzje
  • Żywiec Zdrój
  • Lech Free
  • Reha Prestige
  • Ziaja
  • Trefl