Biegun OCR GAMES

21 października 2023

Powiew świeżości w OCRach.

Za nami emocjonująca i bardzo nieprzewidywalna rywalizacja podczas Biegun OCR Games.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w mało sprzyjających warunkach, jesień dała o sobie mocno znać. Silny wiatr i opady deszczu nie zniechęciły jednak śmiałków, którzy postanowili sprawdzić się podczas jedynego w Polsce wydarzenia typu OCR przeprowadzonej w formie eliminacyjnej. Pomimo chłodu przynoszonego przez silne podmuchy atmosfera była gorąca, głównie za sprawą samych zawodników przynoszących widzom ogrom emocji podczas pięknej sportowej rywalizacji.
 
Na trasę pierwszego etapu – eliminacyjnego – wyruszyło blisko 150 osób, których umiejętności
treningowe były na bardzo różnym poziomie zaawansowania. Jedni chcieli po prostu dobrze się bawić, inni sprawdzić się i przekroczyć swoje granice, celem kolejnych było przedostanie się do następnych etapów i powalczenie o miejsce w finale. Jedynie 44 zawodników miało na to szansę, a gdy już pojawili się oni na linii mety, mogli odsapnąć i przygotować się do udziału w ćwierćfinale. Po już pokonanych pięciu kilometrach, czekały kolejne trzy, a może i więcej, w zależności od tego czy dany biegacz dostanie się do półfinału i finału.
 
Od samego początku mocną pozycję na prowadzeniu wypracowali sobie dwoje bardzo młodych i jeszcze bardziej utalentowanych biegaczy – Patrycja Teska (15 lat) oraz Juliusz Wojtas (13 lat). Powiew świeżości wnoszą więc nie tylko zupełnie nowa formuła i zasady, nowe konstrukcje i sposób ich pokonywania ale także widoczna obecność młodych i ambitnych zawodników.
 
Z etapu na etap pokonywanie trasy stawało się coraz trudniejsze – przebyte kilometry i ilość
pokonanych przeszkód rosła, a na horyzoncie pojawiały się kolejne. Tylko połowa ćwierćfinalistów
mogła przejść do półfinału gdzie walka stawała się bardziej zaciekła. Następnie jedynie 11 osób mogło zakwalifikować się do finału i spróbować swoich sił w walce o główną wygraną – po 2000 zł dla najszybszej kobiety i najszybszego mężczyzny.
 
Finaliści wyruszyli na trasę o godzinie 12:00. Był to dla nich ostatni i najważniejszy etap rywalizacji,
podczas którego wszystko się mogło wydarzyć. O ile przy poprzednich trzech etapach, mogli pozwolić sobie na utratę opaski – życia za niepokonanie przeszkody, tak w tym przypadku utrata jedynej opaski oznaczała koniec zmagań i brak możliwości zdobycia podium. Obserwatorzy i kibice mogli zauważyć wyraźne zmiany i przetasowania w czołówce stawki. Przez większość czasu na pierwszej pozycji utrzymywał się Filip Kurasz, z którym łeb w łeb ścigała się Patrycja Teska. Wydawałoby się, że to właśnie oni staną wspólnie na pierwszym miejscu podium. Nieoczekiwanie jednak chwyt Filipa odmówił posłuszeństwa podczas próby pokonania jednej z  ostatnich przeszkód. W tym czasie na prowadzenie ponownie wysunął się Juliusz Wojtas, a bezpośrednio za nim Bartosz Zieliński. Po tym jak na jakiś czas zniknęli oni z oczu widzom czekającym na mecie, nastąpiło kolejne przetasowanie.
 
Jako pierwsza na mecie pojawiła się Pati (Biegun OCR Team), po krótkiej chwili oczekiwania dołączył do niej Zieliński Bartosz (Dynamic Strong Gniezno) zgarniając tytuły „The best woman” oraz „The best man” Biegun OCR GAMES! Na drugim miejscu uplasował się dzielnie walczący do samego końca Juliusz Wojtas (Ospro Ninja Academy), a pozycja trzecia należała do Jarka Puzdrowskiego (Biegun OCR Team)!
 
Dzień pełen emocji zakończyliśmy dekoracją i uhonorowaniem najlepszych zawodników, którzy
podczas dzisiejszego wydarzenia pokonali łącznie 15 km oraz blisko 100 przeszkód!
 
Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim śmiałkom, którzy pomimo mało
zachęcających warunków zdecydowali się na realizację wcześniej zamierzonego celu i wspólnie wyruszyli na trasę o godzinie 09:00. Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich, którzy  wystartowali, sprawdzili się, dobrze się bawili i dostarczyli nam wszystkim tylu emocji. Dziękujemy za wszystkie zbite piątki, uśmiechy, doping zawodników na trasie oraz wszelkie przekazane nam do tej pory opinie i uwagi na temat realizacji. Dziękujemy również sędziom, całej ekipie wspomagającej organizację, oraz w szczególności naszemu niezawodnemu Partnerowi Strategicznemu – Miasto Gdynia.
 
Jesteśmy pewni, że to może i pierwszy, ale na pewno nie ostatni z Biegun OCR GAMES.
Do zobaczenia w 2024!

Partnerem strategicznym wydarzenia jest: