Klątwa
Majtka

03 - 04 lipca 2021

Klątwa Majtka odczyniona!

Prawdziwe przeszkodowe wyzwanie zostało pokonane przez OCRowych świrów! Łatwo nie było… ale poradzili sobie wyśmienicie! Błoto zmyte, kurz opada, a odczyniona klątwa spoczywa na dnie zbiorników wodnych wraz z zagubionymi opaskami i butami 😉

Blisko 1200 osób wzięło udział w dwudniowym festiwalu Biegun OCR!

Sobotni poranek rozpoczęliśmy klasycznie, od startów kategorii Open. Zawodnicy stawiali się na linii startu w małych podgrupach, w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych aby razem zmierzyć się z ok. 5 km malowniczej trasy prowadzącej przez leśne wzgórza oraz odcinek plażowy. Wśród 29 specjalnie przygotowanych konstrukcji, nie mogło oczywiście zabraknąć niosących ulgę i ochłodę przeszkód wodnych – Slide oraz BIG Splash, które dały wszystkim mnóstwo frajdy i radości, co z resztą widać po obszernej fotorelacji z tych dwóch zjeżdżalni.

Drugą kategorią startującą w sobotę była Elita z podziałem na klasyfikację ligową (Liga OCR Polska) oraz poza ligową. Najlepsi zawodnicy z kraju i zza granicy zmierzyli się na ok. 10 km trasie. Każda z pętli obfitowała w zróżnicowane przeszkody konstrukcyjne oraz naturalne, których liczba na całości trasy wyniosła ponad 60!

Niedziela była dniem poświęconym głównie spędzaniu aktywnie czasu w gronie całych rodzin (Bieg Rodzinny), rywalizacji dzieci (Młodzieżowe Grupy Treningowe), zabawie oraz sprawdzaniu swoich sił na uproszczonej trasie, którą dzień wcześniej pokonywali zawodnicy kat. Open (B4- Before). Ponownie nie zabrakło uśmiechów na twarzach, mnóstwa pozytywnej energii, błotnych potworów i wodnych zabaw nawet już po zakończeniu rywalizacji i zamknięciu linii mety.

Zanim jednak na niedzielną trasę wystartowały powyższe kategorie biegowe, swoją walkę z czasem rozpoczęli uczestnicy kat. BIEGUN TOTALNY. Ich zadaniem było wykręcenie jak największej ilości okrążeń w czasie 8 godzin. Najbardziej wytrwałym zawodnikom udało się ich wybiegać od 6 do aż 11 (10 do 55 km!)! Najlepszy okazał się jednak Wójcik Adam, który w czasie 7 godzin 51 minut i 52 sekund pokonał 12 okrążeń trasy co daje 60 km!

Dodatkowo w czasie całego weekendu było można obserwować rozgrywające się zawody OCR 100 Ninja Track, gdzie odbywały się starty w dwóch kategoriach. Niekwestionowanym zwycięzcą w kat. PRO okazał się Paweł Murawski, który pobił nieoficjalny rekord toru, plasując się na pierwszym miejscu z czasem 31,9 sek. Wśród kobiet w tej samej kategorii zwyciężyła Dorota Gadzińska pokonując 100 metrów, naszpikowane dwunastoma przeszkodami w czasie 47,1 sek.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych kategorii startowych znaleźć można poniżej.

Wszystkim Zdobywcom BIEGUNa, a w szczególności Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Czas na kolejne wyzwania! Widzimy się podczas Biegun – Leśne Tornado? 

Dziękujemy ekipie sędziów, obsłudze biura, medykom i innym osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia.

Dziękujemy sponsorom:

  • Wako Rolety – sponsor tytularny
  • Baukrane – partner techniczny
  • Valvoline
  • Żywiec Zdrój
  • Lech Free
  • Redbull
  • Ela Folie
  • Trefl

Wyniki Biegów 03-04 marca 2021

Foto – edycja Klątwa Majtka, 03-04.07.2021