RuleBook KIDS

1 lipca 2023

Przeszkody kategorii KIDS zostały przygotowane w taki sposób aby każdy młody miłośnik ruchu na świeżym powietrzu był w stanie sobie z nimi poradzić!
1. PĘTLA Z OPONKĄ
175 metrowa pętla, którą zawodnicy maja za zadanie pokonać z obciążeniem w postaci opony.
1. PĘTLA Z OPONKĄ
2. MAŁPKA
Zadaniem zawodnika jest pokonanie konstrukcji jedynie przy pomocy rąk. Poprawne przejście rozpoczyna się poprzez chwycenie obiema rękoma pierwszej rurki, a kończy poprzez chwycenie obiema rękoma ostatniej rurki, oznaczonej czerwonym kolorem. Rozstaw rurek to ok. 50 cm. Niedozwolone jest podpieranie się na ziemi, korzystanie z elementów konstrukcyjnych rusztowań.
2. MAŁPKA
3. CZOŁGANKO
Zawodnik przeczołguje się pod zasiekami. Długość przejścia to ok. 20 metrów
3. CZOŁGANKO
4. SZYBKIE NÓŻKI
Szeroka droga usypana z opon. Zawodnik pokonuje trasę pomiędzy taśmami znaczeniowymi.
4. SZYBKIE NÓŻKI
5. RÓWNOWAŻNIE
Konstrukcja składa się z belek, które należy pokonać przechodząc po nich bez dotykania podłoża. Niedozwolone jest podpieranie się na rękach.
5. RÓWNOWAŻNIE
6. SPACER SŁONIA
Zadaniem zawodnika jest przeniesienie elementu z obciążeniem po wyznaczonej trasie i odłożenie go w wyznaczonym miejscu. Obciążenie podzielone jest na dziewczęce (2x 3 kg) oraz chłopięce (2x 4 kg).
6. SPACER SŁONIA
7. LOW RIG
Zawodnik pokonuje przeszkodę złożoną z wiszących elementów (ringi, obręcze, chwyty) za pomocą rąk i nóg. Przechodzenie przeszkody należy rozpocząć od pierwszego wiszącego elementu. Aby przejście zostało zaliczone poprawnie, należy uderzyć dłonią w dzwonek znajdujący się na końcu konstrukcji. Niedozwolone jest podpieranie się na ziemi, chwytanie elementów konstrukcyjnych oraz taśm, na których zawieszone są elementy przeszkody.
7. LOW RIG
8. KING KONG
Przeszkoda składa się z ringów zawieszonych na długich taśmach. Zawodnik rozpoczyna pokonywanie jej z wyznaczonej linii, a kończy uderzając dłonią dzwoneczek po drugiej stronie konstrukcji. Niedozwolone jest korzystanie z elementów konstrukcyjnych i taśm mocujących oraz dotykanie ziemi.
8. KING KONG
9. TIK TAKI
Przeszkoda składająca się z niskich, ukośnych ścianek. Zadaniem zawodnika jest przedostanie się po nich na sam koniec toru, przeskakując z jednej na drugą. Niedozwolone jest dotykanie ziemi.
9. TIK TAKI
10. CHATKA BABY JAGI
Kids 9-10 lat i 11-12 lat.
Przeszkoda składająca się z rzędu "klatek" skonstruowanych z podkładów kolejowych. Zadaniem zawodnika jest wejście do klatki i wydostanie się z niej po drugiej stronie. Przejście odbywa się naprzemiennie górą lub dołem konstrukcji.
10. CHATKA BABY JAGI
11. WĘŻYK
Kids 9-10 lat i 11-12 lat.
Przeszkoda składa się z belek ułożonych skośnie do góry, jedna obok drugiej w odległości 50 cm i kolejnych ułożonych symetrycznie ale ukośnie do dołu. Zawodnik pokonuje przeszkodę przechodząc górą po belkach. Niedozwolone jest podpieranie się o elementy konstrukcyjne oraz ziemię.
11. WĘŻYK
12. LENIWIEC
Kids 9-10 lat i 11-12 lat.
Zawodnik przechodzi po linie rozciągniętej poziomo do podłoża (nad zbiornikiem wodnym lub ziemią). Długość przejścia to około 15 metrów. Niedozwolone jest podpieranie się o podłoże/ zeskok do wody.
12. LENIWIEC