Wichrowe wzgórza
16.11.2019

Ile błota mieści się w butach??

Na te pytanie mogli odpowiedzieć sobie uczestnicy ostatniej w tym roku edycji BIEGUN OCR WICHROWE WZGÓRZA, która odbyła się w sobotę 16 listopada. Tym samym zakończyliśmy sezon biegów przeszkodowych na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki w roku 2019. 

Chętnych na sprawdzenie swojej formy, umiejętności oraz spędzenia czasu w gronie rodziny było blisko 600 osób. Zawodnicy do pokonania mieli 26 przeszkód na trasie około 5 km.  W tej edycji ze względu na niskie temperatury, które dały o sobie znać, zdecydowaliśmy, że nie będzie żadnych wodnych przeszkód. Oczywiście błoto tak i to w dużych ilościach. Pogoda sama je wyprodukowała (jakby na zamówienie) 🙂

Skoro zimno, to jak rozgrzaliśmy zawodników?

Skupiliśmy się na trasie biegu. Przeszkoda po przeszkodzie ustawiona w odpowiedniej kolejności pozwalała na utrzymanie odpowiedniego tętna. Dla większych zmarzluchów w pakiecie startowym było coś extra! A mianowicie CZAPKA BIEGUN OCR. Po błotnych zmaganiach na zawodników czekały ciepłe prysznice oraz podgrzewane biuro zawodów. Można było zjeść grochówkę, wegetariańskie leczo oraz mięso z grilla o co zadbał „Pierogowóz” z Gdyni.

Co nowego na trasie?

Tym razem nowość dla kategorii OPEN oraz ELITE. Postanowiliśmy przy przeszkodach monkey bar/fly, leniwiec oraz ninja rings, utworzyć łatwiejszą wersję przeszkody czyli SLOW LINE. Zawodnicy którzy zdecydowali się skorzystać z tej opcji mieli do zrobienia dodatkową pętlę (ok. 200 m).

 

Kto wbiegł na podium?

Najlepszą wśród kobiet w kategorii ELITE była Marta Łosin , która niewątpliwie jest odkryciem roku 2019! Marta brała udział w projekcie SZTAFETA BIEGUN OCR, który rozpoczął się po marcowej edycji. Od tego dnia biega z nami po dziś dzień, teraz już jako ambasadorka. W lipcu wystartowała w kategorii Sztafeta, tym razem pobiegła w kategorii ELITE. Do drugiego miejsca wypracowała aż 18 minutową przewagę, tym samym dystans 2 x 4,7  km (52 przeszkody) pokonała w czasie 01:38:08.  Ogromne gratulacje!

 Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Tomasz Danielkiewicz, który po raz 6 wybiegał swój BIEGUN .

Tomasz podczas dekoracji oznajmij, iż był to jego ostatni BIEGUN, lecz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Dodatkowo wykazał się ogromnym sercem, ponieważ całą nagrodę, którą otrzymał za zwycięstwo (tysiąc złotych) przekazał dla małego chłopca, który codziennie walczy o to, by móc normalnie chodzić. Wszystkich nas ujął mocno za serca wygłaszając te słowa na podium. Dziękujemy Tomasz za ducha walki oraz za pomoc i wiarę w małego wojownika! Niesamowita postawa!

Dziękujemy również wszystkich którzy stanęli na podium w Kategorii Rodzinnej oraz OPEN. Z dumną podziwiamy Wasze sukcesy!

Pełne wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.b4sport.pl/biegun-wichrowe-wzgorza/m390.html  na którą zapraszamy.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział! Wasze uśmiechy i radość na mecie dają nam ogromną motywację do działania, więc już teraz zapraszamy na kolejne edycje wyjątkowego biegu BIEGUN OCR 2020!

Dziękujemy za wsparcie medialne oraz sponsorom nagród:

 • Trójmiasto.pl
 • RMF FM
 • Biegowe.pl
 • Gdynia Sport
 • Decathlon Rumia
 • Żywiec zdrój
 • Lech free
 • Altrad Mostostal
 • Trefl- puzzle, gry
 • Kinetic- gabinet fizjoterapii funkcjonalnej
 •  

Partnerem strategicznym biegu jest firma BAUKRANE.

 

Organizatorem biegu jest OCR Events
twórcy Biegun OCR, Biegu Morskiego Komandosa, Star Challenge, I Mistrzostw Polski OCR, a także Mistrzostw Europy OCR w czerwcu 2019 roku.

Relacja z edycji 2018: