Zemsta Neptuna

20-21 lipca 2019

Druga edycja najbardziej wyjątkowego biegu przeszkodowego BIEGUN OCR odbyła się w miniony weekend (20-21/07).  

Podczas dwóch dni na terenie Adventure Parku Kolibki w Gdyni na starcie pojawiło się blisko 700 osób! 

Dodajmy do tego kibiców i tworzy się piękna liczba miłośników biegów przeszkodowych! 

Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję podziwiać zmagania zawodników w kategoriach:

B4 – dla początkujących, którzy jeszcze nie wiedzą, ale już czują w kościach, że kochają biegi przeszkodowe.

OPEN- dla zawodników, którzy sami chcą decydować i oceniać swoje możliwości podczas biegu. Biegną od jednego do trzech okrążeń decyzje podejmując już na trasie. Jedno okrążenie ma blisko 5 km.

ELITE – kategoria dla czołowych zawodników z całej Polski oraz z Europy, którzy mają za  zadanie pokonać dwa okrążania, dobiec z opaską w jak najlepszym czasie. Dystans to prawie 10 km i ponad 70 przeszkód.

Najlepsza wśród kobiet w kategorii ELITE była JAGODA SZWARC , która przebiegła dystans w czas 01:37:23. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Tomasz Danielkiewicz z czasem 01:04:59.

Warto wspomnieć, że podczas letniej edycji BIEGUN OCR można było zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które w tym roku obywają się 11-13 października w Londynie.

Niedziela w tej edycji była bardzo wyjątkowa!

Po raz pierwszy w historii najwytrwalsi zawodnicy mogli wystartować w kategorii BIEGUN TOTALNY! Po raz pierwszy w Polsce, jedyny i niesamowity, ośmiogodzinny bieg z przeszkodami! Zasady były banalnie proste – podjąć wyzwanie i wykręcić jak największą ilość okrążeń pomiędzy 07:00 a 15:00. Oczywiście nie dać się rywalom i jako pierwszy w kraju zdobyć podium w TOTALNIE hardcorowym biegu OCR!
Na najwyższym miejscu podium stanął Brzoskwinia Wojciech, który w czasie 07:51:15- 64 km, pokonując ponad 120 przeszkód!!!

Jak niedziela to rodzinnie, więc na starcie stanęło 78 rodzin startujących w kategorii BIEGUN RODZINNY! Cudownie ogląda się młode pokolenie. Jak mawiają „czym skorupka za młodu nasiąknie..”. Kiedy widzieliśmy na trasie w jednej ze startujących rodzin 3 pokolenia- serca Nam rosły z radości! Brawo dla Was!
Nie zabrakło również startu naszych czworonożnych przyjaciół. Dowodem na to, że pies to żadne ograniczenie może być start psiaków ze schroniska OTOZ „Animals” – Schronisko Dąbrówka oraz OTOZ Animals – Schronisko „Ciapkowo” w Gdyni. Pięknie oglądało się zgranie tych teamów! Psiaki polecają się do adopcji.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za to, że wspólnie, na sportowo mogliśmy świętować 5 urodziny BIEGUNa OCR! To były dwa dni pełne emocji i błotaaaa! 

Do zobaczenia w listopadzie!

Kolejna odsłona Bieguna zaplanowana jest na 16 listopada (WICHROWE WZGÓRZA). Gwarantujemy niezapomniane emocje zamykające sezon BIEGUN OCR. Bądźcie z Nami!

Organizatorem biegu jest OCR Events – twórcy Biegun OCR, organizatora Biegu Morskiego Komandosa, Star Challenge, I Mistrzostw Polski OCR, a także Mistrzostw Europy OCR w czerwcu 2019 roku.

 

Dzięki ekipie z TC Video będziecie mogli przeżyć BIEGUN-owe emocje jeszcze raz! Ba! Tyle razy ile będziecie chcieli oraz będziecie mogli podziwiać Wasze zmagania na zdjęciach od Project-on. 
Dziękujemy, że jesteście z Nami już kolejny rok!

 

Dziękujemy za wsparcie medialne:

 • Trójmiasto.pl
 • Pracodawcy Pomorza
 • RMF FM
 • Biegowe.pl

Dziękujemy sponsorom nagród:

 • Decathlon Rumia
 • Healthy day- catering dietetyczny
 • Żywiec zdrój
 • Altrad Mostostal
 • Reagatta
 • Selgros CASH & CARRY
 • Trefl- puzzle, gry
 • Kinetic- gabinet fizjoterapii funkcjonalnej

Nagrody dla psiaków:

 • Skład Karmy – dystrybutor karm: FISH4DOGS, Forthglade,  Eden,  Nature
 • e-pies.eu – Naturalne Gryzaki dla Psów.
 • DuckLove by Pudding- ubranka i ekskluzywne kosmetyki dla psów

Partnerem Strategicznym Biegu jest firma Baukrane